Nejpopulárnější sporty
Zdroj: Pixabay

15 nejpopulárnějších sportů ve světě. Které mezi ně patří?

Tipnete si, kterým sportům fandí a provozuje je nejvíc lidí ve světě? Připravili jsme pro vás žebříček 15 nejoblíbenějších sportů na naší planetě.

Mezi Čechy patří dlouhodobě k nejpopulárnějším sportům fotbal a hokej, doprovázený atletikou, tenisem, florbalem a lyžováním, ve světovém měřítku ale vycházejí statistiky výrazně jinak. Podívejte se na náš žebříček – vezmeme to hezky od konce.

Nejoblíbenější sporty
Zdroj: Gerhard Crous, Unsplash

15. Lední hokej

I když Češi hokej milují, ve světě zase tolik lidí nebere. Body sbírá v části Evropy, USA, Kanadě a Rusku, ale v jiných zemích to žádná sláva není. Dokonce i v USA je až na čtvrtém místě za baseballem, basketbalem a americkým fotbalem.

14. Americký fotbal

Už podle názvu se dá čekat, že americký fotbal milují především Američané a nejpopulárnějším sportem je hlavně v její severní části. Velmi populární je i v Kanadě a rychle se prosazuje v Mexiku. Finále americké nejvyšší – Superbowl – patří každý rok mezi nejsledovanější světové sportovní akce.

13. Ragby

Ragby vládne především na britských ostrovech, v Austrálii, JAR, Francii a na Novém Zélandu, jehož reprezentaci „All Blacks“ znají i sportovní fanoušci, kteří ragby nikdy neviděli. Mistrovství světa v ragby, které probíhá každé čtyři roky, patří mezi nejsledovanější sportovní akce na planetě. Poslední šampionát vidělo okolo čtyř miliard diváků. Vzhledem k náročnosti zápasů jsou mistrovství světa v ragby také nejdelšími šampionáty a trvají okolo šesti týdnů.

12. Box

Jeden z nejstarších sportů vznikl už okolo třetího tisíciletí před naším letopočtem, jako součást tehdejší zábavy v amfiteátrech při zápasech gladiátorů. Nejslavnějším boxerem všech dob bývá označován Muhammad Ali. A sportovcem, který si v posledních letech vydělal nejvíc peněz, byl také boxer – Floyd Mayweather.

11. Golf

Ve vnímání veřejnosti se stále vyskytuje tvrzení, že golf je sport pro bohaté. To už ale dávno neplatí, protože díky jeho rostoucí popularitě se výrazně zvýšil počet hřišť, snížily se klubové poplatky a golf už tak v současnosti hrají stovky milionů „normálních“ lidí na celém světě.

Nejoblíbenější sporty
Zdroj: Mick Haupt, Unsplash