Marcus Fenix je jednou z hlavních postav Gears of War
Zdroj: Netflix

Chystaný film Gears of War ulovil tvůrce Duny

Streamovací služba Netflix zfilmuje videoherní sérii Gears of War. Jedním z tvůrců bude i Jon Spaihts, který se podílel například na obou dílech filmu Duna od Denise Villeneuva.

Během loňského listopadu potěšil Netflix svým prohlášením fanoušky videoherní série Gears of War. Oznámil totiž, že chystá nejenom animovaný seriál pro dospělé, ale plánuje také hraný film. Právě připravovaný snímek má nově také scénáristu, kterým je Jon Spaihts. Ačkoliv samotné jméno vám možná mnoho neřekne, patří mezi tvůrce filmového Doctora Strange, Promethea nebo obou dílů Duny, kterou natočil Denis Villeneuve.

Scenárista Jon Spaihts se bude podílet na zfilmování hry Gears of War
Scenárista Jon Spaihts. Zdroj: Johanna Watts, Netflix

„Gears of War je jednou z nejlepších akčních her všech dob. Nabízí propracované postavy, nádherně navržený svět a bojový systém, který zdůrazňuje smrtelnost války i důležitost spolubojovníků. Jsem nadšený, že můžu pomoci s jejím filmovým zpracováním,“ řekl Spaihts ke spolupráci s Netflixem.

Film vznikne ve spojení s herním studiem The Coalition, jež stojí hned za několika díly hry. Příběh bude sledovat jednotku Delta, kterou vede postava jménem Marcus Fenix. Právě on je hlavní postavou v prvních třech dílech celé série.

Připravovaný snímek se zařadí mezi další zfilmované hry, které už na Netflixu jsou nebo teprve budou. V současnosti najdete v nabídce streamovací platformy například seriál DOTA či Castelvania. Nicméně v plánu je třeba adaptace Bioshocku, Assassin´s Creed nebo Horizon Zero Dawn.

Zdroj: Netflix