Naon Zero One
Zdroj: George Kroustallis, Naon

Elektrický designový skútr z Berlína jede rychlostí až 100 km/h

Německá společnost Naon představila svůj první prototyp plně elektrického skútru. Model Zero One zaujme designem i dobrými jízdními vlastnostmi.

Naon Zero One je plně elektrický skútr, který umí zrychlit až na 100 km/h a ujede na jedno nabití až 140 km. Na jízdu po německých dálnicích je to sice málo, ale na výlety mimo město to rozhodně stačí.

Zároveň je potřeba dodat, že Zero One sice opravdu disponuje výkonným 7000wattovým elektromotorem, který umožňuje maximální rychlost 100 km/h, pokud ale vozidlo zaregistrujete jako moped (verze L1e), je rychlost omezená na 45 km/h.

Vlastnosti baterie

Stroje této kategorie mají baterii obvykle umístěnou pod sedlem řidiče. Naon se rozhodl baterie ukládat pod nohy a pod sedadlem proto nabízí alespoň malý úložný prostor. Úplné nabití prázdné lithiové baterie trvá přibližně dvě hodiny.

Baterie je vyměnitelná, dojezd tak můžete prodloužit tím, že s sebou povezete druhou baterii. Tu si můžete koupit, nebo pronajmout. Což je rozhodnutí, které musíte udělat už při samotném nákupu stroje: standardně se prodává bez baterie. Tu si musíte za zhruba 24 tisíc korun koupit samostatně, nebo pronajmout za 610 korun měsíčně. Mimochodem, výrobce u baterie uvádí životnost 3 tisíce nabíjecích cyklů.

Skútr samotný si můžete předobjednat výhradně prostřednictvím e-shopu Naon za přibližně 120 tisíc korun ve variantě moped, nebo za 156 tisíc korun v „plné palbě“. Nezapomeňte připojit i cenu baterie.

Za zmínku stojí také to, že výrobce opakovaně ujišťuje o tom, že se jeho stroj skutečně vyrábí v Německu a nejedná se o dovoz z některé z převážně asijských montoven.

Zdroj: Naon