Zdroj: Dieho Marin, Unsplash

Fede Alvarez vzkřísí Vetřelce novým filmem, ale v kině ho neuvidíte

Pro studio 20th Century Fox vznikne samostatný film s vraždícím monstrem Vetřelcem. Režie se ujme Fede Alvarez, který natočil například horor Smrt ve tmě (2016). Produkovat by ho měl Ridley Scott.

Nový snímek s Vetřelcem má vzniknout pro streamovací službu Hulu, takže do kin se nejspíše nepodívá. Režisér Fede Alvarez ho natočí podle vlastního originálního námětu. Nepůjde o pokračování některého z předchozích dílů, takže kromě hlavního nepřítele pravděpodobně neuvidíme žádné známé postavy. S Vetřelcem se vrátí také Ridley Scott, který tentokrát bude v pozici producenta.

Zdroj: Pixabay

Ridley Scott je autorem původního sci-fi hororu Vetřelec z roku 1979, ve kterém postava Ellen Ripleyové bojuje o život s vraždícím mimozemským tvorem Xenomorphem, jinak také Vetřelcem. Film v průběhu let dostal tři pokračování, u kterých se na pozici režiséra vystřídalo několik dalších lidí. Mimo jiné mezi ně patří i James Cameron (Titanic). Scott se nakonec k sérii vrátil s volně navazujícím prequelem Prometheus v roce 2012 a o pět let později i pokračováním Vetřelec: Covenant.

O čem bude hlavní zápletka filmu je zatím tajemstvím, stejně jako jeho obsazení. Každopádně, s přihlédnutím k dosavadní tvorbě Feda Alvareze, není vyloučený návrat k hororovým kořenům. Jak informoval The Hoolywood Reporter, podle prezidenta 20th Century Studios Steva Asbella snímku prospěje, když se vyhne kinům. Nebude totiž tolik zaměřený na komerční úspěch a široké publikum, ale spíše přinese hororovou atmosféru původního Vetřelce.

Zdroj: The Hollywood Reporter