PetSmart
PetSmart

Halloweenské kostýmy si mohou obléct i morčata, králíci nebo agamy

Halloweenské kostýmy pro psy a kočky už nejsou nic neobvyklého. Zákazníci amerického PetSmartu ale nově budou moct vystrojit i svá morčata, králíky nebo agamy.

Pomalu se blíží halloweenská sezona a ti, kdo tento svátek rádi slaví převlékáním do kostýmů, se začínají rozmýšlet nad letošním outfitem. Ve Spojených státech je navíc běžné, že lidé slavnostně oblékají i své domácí mazlíčky. Obvykle se vyřádí jen na svých kočkách a psech. Letos pro ně ale řetězec PetSmart, který se specializuje na chovatelské potřeby, rozšířil nabídku.

Pro králíky a morčata si PetSmart připravil několik variant kostýmů. Mohou se tak převléct za jednorožce, berušku, draka, kovboje, kečup nebo třeba Darth Vadera. Agamy si zase mohou obléknout kostým žraloka, stegosaura, motorkáře, klauna nebo dýně.

Při oblékání drobných zvířat do kostýmů je ale třeba velké opatrnosti. „To hlavní je, aby při oblékání jakéhokoli druhu domácího mazlíčka chovatelé postupovali pomalu a sledovali případné negativní reakce, aby zajistili, že jsou mazlíčci šťastní a v bezpečí,“ zdůrazňuje veterinární lékař PetSmartu Gregory Costanzo.

Zdroj: PetSmart