charitativní stream
Zdroj: Pixabay

Herní streameři vybrali přes 1,5 milionu korun na pomoc dětem

Díky streamu Checkpoint charity, který se konal v sobotu 20. listopadu, část nejznámějších streamerů a influencerů z Česka a Slovenska vybrala více než 1,5 milionu korun na charitu Dejme dětem šanci.

Nadace Dejme dětem šanci si klade za cíl pomoct dětem z dětských domovů po dosažení plnoletosti začlenit se do společnosti a žít bez nutnosti další pomoci. Charitativní stream pro tuto organizaci se nekonal poprvé a letos se dokonce podařilo překročit vybranou částku z minulého roku.

Charitativní stream
Zdroj: Pixabay

Stream trval více než 12 hodin a dělil se na několik segmentů. Každý ze zúčastněných měl prostor v těchto částech vystoupit a pomoct tak vybrat stanovenou cílovou částku 1 milion korun. Mezi účastníky byli streameři a YouTubeři Artix, CzechCloud, Duklock, HaiseT, Herdyn, Jirka Král, Marty, Martin „Mikýř“ Mikyska nebo Liveoliverr a také herní scénárista a designér Daniel Vávra.

Organizaci a chod charitativního streamu zajistili Lukáš Křítek, který je na Twitchi známý jako LastGameBlitz a pracuje jako manažer v oblasti energetiky, Michal Noga, CEO a zakladatel značky Madmonq, Jakub Metelka, manažer předních českých streamerů a Vojtěch Fišar, nejsledovanější český streamer na platformě Twitch, kde vystupuje pod pseudonymem Agraelus. Akci moderoval matador české herní scény Mikoláš Tuček.

Všichni zúčastnění na akci působili bez nároků na jakýkoliv honorář a pomáhali i vlastními prostředky splnit vytyčený cíl. Po ukončení streamu na účtu bylo neuvěřitelných 1 365 466 Kč. K této sumě ještě následně přidal Daniel Vávra dalších 200 000 Kč.

Zdroj: Madmonq, LastGameBlitz, Dejme dětem šanci