Kreis Cup v provedení Latte Cup
Zdroj: Coffee Kreis

Kelímek Kreis Cup dává kávě druhou šanci. Vyrábí se z lógru

Mezi záplavou k přírodě šetrných kelímků může být problém se odlišit. Kreis Cup je vyrobený z kávové sedliny, přičemž neobsahuje žádné plasty, takže se dá bez obav recyklovat. Navíc voní po kávě.

Máte rádi kávu? I když odpovíte ne, kvůli výrobku Kreis Cup možná uděláte změnu. Jedná se totiž o kelímek vyrobený z kávové sedliny a dalších rostlinných odpadů, které v podstatě nikdo dále nevyužívá. Většina zbytků po přípravě kávy doposud končí jako odpad na skládce nebo v menším množství slouží pro hnojení rostlin. Nicméně to není úplně ideální kvůli obsahu kofeinu.

Kreis Cup je ve dvou velikostech
Kelímek Kreis Cup. Zdroj: Coffee Kreis

V případě kelímků použitý materiál neovlivňuje chuť nápoje uvnitř a Kreis Cup po kávě pouze voní. Kromě toho má dvojitou stěnu, takže udrží nápoje déle teplé, ale zároveň nepálí do ruky. Podle výrobce je navíc plně recyklovatelný, protože neobsahuje žádné plasty. Dá se tedy využít jako vstupní surovina pro další produkty.  

Případní zájemci o kelímek mají na výběr ze dvou velikostí, přičemž větší Travel Cup má objem asi 400 mililitrů a menší Latte Cup 350 mililitrů, ale v plánu jsou i menší velikosti. V obou případech můžete kelímek dát bez obav do myčky na nádobí. Nápad právě sbírá příznivce a finance na crowdfundingové platformě Kickstarter.

Zdroj: Kickstarter, Coffee Kreis