Zdroj: Jonathan Petersson, Unsplash

Letos vyjde poslední FIFA od EA. Co bude dál?

Vydavatelství EA letos použije název FIFA u svojí fotbalové hry naposled. Přestože po téměř 30 letech nebude mít licenci, s oblíbeným simulátorem úplně nekončí.

Electronic Arts (EA) oznámila, že změní název úspěšné fotbalové herní série FIFA. Poslední díl pod touto značkou, která bude mít číslovku 23, vydá letos na podzim. Podle vydavatele půjde o doposud největší a nejlepší fotbalový simulátor. Příští rok titul pojmenují EA Sports FC a má obsahovat například Premier League, LaLigu, Bundesligu ale také licencované hráče, stadiony a týmy, stejně jako to bylo doposud. Naopak si nezahrajete mistrovství světa nebo Euro. Tvůrci do budoucna slibují inovace a nový obsah, ale nechtějí zahodit ani téměř třicetiletou tradici.

trofej pro mistrovství světa ve fotbale
Zdroj: Fauzan Saari, Unsplash

Samotná Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) má o herní průmysl stále zájem i bez EA. Proto oslovila jiné vydavatele a studia, kteří pro ni nové hry vytvoří. Zatím však není jasné, kdo přesně to bude a samotná federace žádné nové partnerství neoznámila. První nová hra má vyjít už v druhé polovině tohoto roku v souvislosti s nadcházejícím mistrovstvím světa ve fotbale v Kataru.

EA pod značkou FIFA vydává fotbalový simulátor od roku 1993. V průběhu let se na hry často snášela kritika kvůli nedostatku inovací a pouhým kosmetickým změnám. Přesto si série udržela početnou základnu fanoušků a hlavní konkurent od japonského Konami s názvem Pro Evolution Soccer, nyní eFootball, byl vždy v jejím stínu.

Zdroj: EA, FIFA