Teenage Engineering vydává soubory pro 3D tisk své IKEA kolekce

IKEA v roce 2018 oznámila spolupráci s několika značkami, mezi které se řadila i stockholmská společnost Teenage Engineering a její originální syntezátory. Výsledkem spolupráce byla kolekce Frekvens, která se zaměřila na spotřební elektroniku v podobě LED reflektorů reagujících na zvuk, přenosných reproduktorů nebo modulárních stativových stojanů, které jste si mohli přizpůsobit svým vlastním požadavkům.

Zdroj fotografií: Teenage Engineering

Limitovaná kolekce Frekvens byla vydána v únoru 2020, k dispozici je ve vybraných obchodech IKEA včetně České republiky. Teenage Engineering se rozhodla kolekci obohatit vlastními doplňky, se kterými vypustila do světa i 3D CAD soubory, které mohou být použity k 3D tisku. Ty jsou určeny především pro ty, „kteří si koupili 3D tiskárnu, ale pořádně neví, co vlastně tisknout.“

K dispozici je 12 vychytávek, včetně držáků a stojánků pro reproduktory, koleček pro světla a dokonce i mini vozíku pro pohodlné přesouvání audiosystému. Každý balíček obsahuje samotný STL model, JPG fotografii a pokyny k vytisknutí v podobě PDF. Příslušenství by mělo být vytištěno na 3D tiskárně Prusa i3 MK3 s PLA vláknem.