McDonald's
Zdroj: McDonald's

McDonald’s vytvořil vlastní herní židli. Má držák na hranolky

Společnost McDonald’s tento týden ve Velké Británii spustila soutěž o unikátní herní křeslo.

Fastfoodový řetězec McDonald’s zveřejnil na své facebookové stránce cílící na Velkou Británii video, které ukazuje herní židli ve žluto-černém designu v závodním stylu. Je vybavená efektními doplňky, včetně držáku na hranolky, boxu na hamburger a otvorů na omáčky. Má také povrchovou úpravu proti skvrnám a mastnotě.

herní židle McDonald's
Herní židle McCrispy. Zdroj: McDonald’s UK

Křeslo ale není možné koupit, originál můžou vyhrát v soutěži pouze hráči z Velké Británie. Na druhou stranu web The Gamer naznačuje, že existují ještě další tři stejné židle. McDonald’s je podle webu rozdal influencerům. V podmínkách soutěže je uvedena pouze jediná hlavní cena v podobě židle, zatímco dva soutěžící na druhém a třetím místě obdrží McCrispy Neon Light.

Soutěž je součástí propagace nového kuřecího burgeru s názvem McCrispy. McDonald’s novinku představil během října. Po 15 letech tak do britského menu na stálo přibyl další kuřecí burger.

Hráči jako cílová skupina

Soutěž cílí především na hráče. Je znát, že hraní počítačových her nabírá na popularitě a firmy z jiných odvětví to berou v úvahu při snaze přilákat nové zákazníky. V září například představil Kaufland ve spolupráci s profesionálním esportovým týmem Sinners Esports koncept zavazadla s názvem Fofrtaška 2.0. Značka kosmetiky Irish Spring zase v rámci marketingové kampaně vyrobila sprchu, díky které se hráč může umýt, aniž by musel svou oblíbenou činnost přerušit.

Reklamní kampaně a merch, který v jejich rámci vzniká, se ale samozřejmě neomezují pouze na hráče. Své vlastní kolekce oblečení představil třeba výrobce nábytku Ikea, obchod s potravinami Lidl nebo Kofola.

Zdroj: McDonald’s, The Gamer, Gizmodo