Elektrokolo Apollo je stavěné pro dva lidi.
Zdroj: Veo

Na elektrokole Apollo se svezou dva lidé zároveň

Společnost Veo představila elektrokolo Apollo, na kterém bez obav můžete svézt ještě někoho dalšího. Kromě dostatku místa nabízí dobrou nosnost i výkon.

Firma Veo, sídlící v Kalifornii, odhalila svůj nový produkt jménem Apollo. Přestože jde o elektrické kolo, vzhledem připomíná spíše skútr či moped než běžný bicykl. Důvodem je hlavně minimalistický a čistý designu rámu, ze kterého kromě pedálů v podstatě nic dalšího nevyčnívá. Většina pohyblivých částí, jako řetěz a převody, je totiž ukrytá. Nicméně, hlavní výhoda spočívá v možnosti vzít s sebou ještě dalšího člověka, protože na dlouhé sedlo se pohodlně vejdou dva lidé.

Na elektrokole Apollo si užijete bezpečnou jízdu i se spolujezdcem.
Na elektrokole Apollo si užijete bezpečnou jízdu i se spolujezdcem. Zdroj: Veo

„Apollo jsme vyvinuli v přímé reakci na výsledky z průzkumů mezi jezdci a zpětnou vazbu od měst. Globální výzkumy ukazují nutnost bezpečné jízdy ve dvojici a při přepravě nákladu,“ uvedla Candice Xie, spoluzakladatelka a generální ředitelka společnosti Veo. Podle ní novinka pomůže snížit závislost na autech a zároveň posune společnost ke splnění klimatických cílů.

Kvůli dostatku výkonu má Apollo 750W motor a podle výrobce uveze až 180 kilogramů. Samozřejmě nechybí displej, kde uvidíte rychlost, stav baterie a další informace. O velikosti baterie se Veo nezmiňuje, ale prý jde o stejný typ, jako mají jeho ostatní výrobky. Prodej novinky začne na začátku příštího roku.

Jak je to s jízdou na koloběžkách ve dvojici?

Právě možnost svézt další osobu či větší zavazadlo je v případě cestování po městě docela užitečná, ale výrobci elektrokol a koloběžek ji doposud často opomíjeli. Přestože není úplně neobvyklé, že na sdílené koloběžce jednou dva dospělí lidé dohromady, oficiálně na to stroje nejsou stavěné a především je to zakázané. Nejen provozovatelé těchto služeb, jako třeba Lime či Bolt, ale i města by s tím rádi zatočili. Kromě toho, že firmy přicházejí o zisk, se totiž zhoršuje ovladatelnost a roste riziko nehody.

Veo se zaměřuje na dopravní prostředky pro mikromobilitu, neboli cestování po městě na kratší vzdálenost, kdy využíváte alternativní způsoby dopravy. V jeho nabídce najdete elektrické koloběžky nebo kola s pohonem či bez.

Zdroj: Veo, Bolt