Prince of Persia na chytrých hodinkách
Zdroj: Malte Helmhold, Unsplash

Prince of Persia si nyní zahrajete i na hodinkách. Vyzkoušeli jsme to

Pamatujete si na počítačovou hru Prince of Persia z 90. let? Nyní si ji můžete zahrát znovu, a to nejen na PC, ale třeba i na chytrých hodinkách. Otestovali jsme to za vás.

Prince of Persia je legendární 2D plošinovka, kterou vytvořil Jordan Mechner pro platformu Apple II už v roce 1989. O rok později spatřily světlo světa i verze pro další platformy. Ačkoliv hra neměla ihned komerční úspěch, postupně nabrala na popularitě. První díl následovaly další dva a také spin-off Prince of Persia: The Sands of Time (2003), který vedl k dalším třem vlastním pokračováním. Poté hra vyšla znovu v roce 2008 pod originálním titulem Prince of Persia.

Jak informovalo IGN, původní díl z 90. let byl přenesen do JavaScriptu a nyní ho tedy můžete hrát prostřednictvím prohlížeče na široké paletě zařízení, včetně chytrých hodinek. Jak na to? Nemusíte si nic instalovat, stačí si v prohlížeči otevřít web princejs.com a hra se spustí sama.

Funkčnost jsme ověřili na třech modelech hodinek: Apple Watch Series 6 a 7 i starších Samsung Galaxy Watch Active 2. Hru se nám podařilo na všech třech zařízeních rozjet, ale jak si asi dokážete představit, ovládání za moc nestálo.

Princovy pohyby jsou dost pomalé a řídíte je jednoduchým klikáním na displej. Pokud kliknete trochu dál, udělá větší krok. Potáhnutím nahoru ho přimějete lézt, při podržení se přikrčí. Kvůli poměrně těžkopádnému ovládání to tedy není zábava na delší čas, ale z nostalgie u hry pár minut strávíte.

Dejte nám vědět do komentářů, jestli se vám podařilo hru rozjet i na jiných modelech chytrých hodinek a jak moc jste v ní pokročili.