Spot, Boston Dynamics
Zdroj: Boston Dynamics

Roboti Boston Dynamics tančí jako Mick Jagger

Americká společnost Boston Dynamics naučila své čtyřnohé roboty Spot dalšímu kousku. Podívejte se na video, kde napodobují pohyby kapely The Rolling Stones z klipu k singlu Start Me Up.

Album The Rolling Stones s názvem Tattoo You letos slaví 40 let od data vydání. Společnost Boston Dynamics se proto na jeho počest rozhodla své roboty naprogramovat tak, aby dokázali věrně napodobit pohyby členů kapely.

Spot, Boston Dynamics
Zdroj: Boston Dynamics

Hlavní robot ve videu téměř dokonale napodobuje tanec a zpěv Micka Jaggera, další pak imitují Keitha Richardse, Ronnieho Wooda a Charlieho Wattse. V klipu můžete vedle sebe porovnat původní video s novou adaptací.

Start Me Up ovšem není první píseň, na kterou si roboti této společnosti zatančili. V minulosti si vyzkoušeli také choreografii k písni Uptown Funk Marka Rohnsona a Bruna Marse nebo tanec k Do you love me od The Contours.

Spot je jedním z neznámějších dynamických robotů současnosti. Jeho výrobce se podobnými počiny pravděpodobně snaží ukázat, že tento robot zvládne víc než jen práci v průmyslu, domácí práce nebo hlídání letiště – dokáže přinést i dávku zábavy.

Spot napodobuje The Rolling Stones

Zdroj: Boston Dynamics