Rolls-royce Spectre
Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce ukázal vlastní elektroauto. Cena je i více než 10 milionů

Společnost Rolls-Royce představila svůj první plně elektrický vůz Spectre. Luxusní elektrické kupé bude mít pravděpodobně dojezd až 515 km.

Nadšence do aut nepřekvapí, že nejnovější vůz značky Rolls-Royce je stejně drahý jako stylový. Zákazníci, kteří si zvolí tu nejlepší výbavu, zaplatí po dokončení úprav pravděpodobně více než 10 milionů korun

Točivý moment elektrovozu britské automobilky je 900 Nm z pohonné jednotky o výkonu 430 kW. Z nuly na sto kilometrů za hodinu zrychlí auto za 4,4 sekundy. Podle evropské normy WLTP by vůz od plného nabití měl dojet 515 kilometrů.

Spectre je podle automobilky nejvíce aerodynamickým vozem značky Rolls-Royce v historii. Částečně za to vděčí mřížce chladiče, která je podle britské firmy nejširší, jaká kdy byla na některém z jejích vozů namontována. Společnost se díky tomu chlubí také delší životností baterií.

Automobilka uvádí, že některé technologie stále zdokonaluje a testuje. Ve skutečnosti Spectre stále musí ujet 1,5 milionu testovacích kilometrů, aby inženýři zajistili, že je vše v pořádku. Auto si první zákazníci koupí koncem roku 2023.

Spectre se objevil krátce poté, co General Motors představil svůj první plně elektrický Cadillac v podobě modelu Celestiq s podobně náročnou cenovkou 7,5 milionu korun.

Zdroj: Rolls-Royce