Signal Festival
Zdroj: Signal Festival

Signal Festival spouští uměleckou výstavu v rozšířené realitě

Signal Festival a studio Brainz Immersive vyvinuli novou aplikaci s rozšířenou realitou. Díky ní si mohou lidé v ulicích pražského Karlína projít interaktivní virtuální výstavu.

Návštěvníci nové pomyslné virtuální galerie mohou při procházce s chytrým telefonem potkat celkem šest interaktivních virtuálních instalací. V českém prostředí se v tak velkém rozsahu jedná o premiéru.

Zdroj: Onionlab, Signal Festival

Prohlídka funguje jednoduše. Stačí si stáhnout novou aplikaci Signal Festival (na App Store nebo Google Play) a vyrazit s ní do ulic Karlína. Díla v rozšířené realitě návštěvníci objeví na lokacích Karlínské náměstí, Negrelliho viadukt, Centrála Kooperativy, River City Karlín, Corso Court a Lyčkovo náměstí.

„Během pandemie jsme začali vyvíjet aplikaci, která lidem bezplatně otevře venkovní galerii virtuálního umění. Chtěli jsme se posunout, vyzkoušet nové moderní digitální technologie v historických kulisách města a zároveň se připravit na cokoliv, třeba i obtížnou pandemickou situaci, další omezení nebo komplikace. Aplikaci jsme, spolu s kreativním studiem Brainz Immersive, vyvíjeli téměř rok. V následujících letech plánujeme počet instalací pravidelně rozšiřovat,“ vysvětluje ředitel festivalu digitální a kreativní kultury Signal Festival, Martin Pošta. 

Autory virtuálních instalací jsou výtvarník Jan Kaláb, vizuální umělec Jan Hladil, autor futuristických vizuálních konceptů s pseudonymem AOKU a vizuální designér Longiy. Každá z šesti instalací je naprosto jiná.

Výstava funguje pouze za denního světla. K vidění bude vždy od 8:00 do 19:00 hodin.  Autoři doporučují si na procházku vzít také sluchátka, většina instalací má totiž zvukovou doprovodnou složku.

Zdroj: TZ