Zdroj: Ola Bear, Pexels

Skončilo natáčení pátého dílu Indiana Jonese. Co o něm zatím víme?

Natáčení pátého dílu slavné filmové série s archeologem Indiana Jonesem je u konce, nyní jde do postprodukce. Co od novinky můžeme očekávat?

Producent Frank Marshall se na svém twitterovém účtu podělil o fotografii s motivem Indiana Jonese a napsal, že natáčení pátého dílu je hotové. Snímek teď čeká proces postprodukce a stříhání. Zatím nemá žádný podtitul, ale už se ví, že do kin dorazí 30. června 2023.

Indiana Jones
Harrison Ford na natáčení čtvrtého dílu ságy. Zdroj: John Griffiths / Creative Commons / CC-BY-SA 2.0

Film Indiana Jones 5 režíruje James Mangold (Logan, Ford v Ferrari), který oproti předchozím dílům nahradil Stevena Spielberga. Hlavní roli opět obsadil Harrison Ford, který má nyní úctyhodných 79 let. Po jeho boku se objeví Mads Mikkelsen a Phoebe Waller-Bridge nebo Antonio Banderas. K sérii se také vrátí skladatel John Williams, který se podílel na hudbě v předchozích dílech.

O pokračování se mluvilo už v roce 2008 v souvislosti s premiérou čtvrtého dílu Království křišťálové lebky, ale poté se dlouho nic nedělo. Během roku 2016 koupil studio Lucasfilm Disney a pátý Indiana Jones se opět stal aktuálním tématem. Premiéru měl mít o tři roky později. Nakonec došlo kvůli pandemii a zranění Harrisona Forda k dalším odkladům. V jednu chvíli se zdálo, že snímek zůstane nedokončený. To se nakonec nenaplnilo a po patnácti letech se diváci dočkají pokračování série.

Zdroj: Twitter, IMDb, Screen Rant