Známí neznámí
Zdroj: CinemArt

Úspěšný italský film zapsaný v knize rekordů bude mít českou verzi

Italské komediální drama Naprostí cizinci získá český remake. Film pod názvem Známí neznámí do tuzemských kin zamíří už 31. března.

Film Naprostí cizinci (v originále Perfetti sconosciuti) z roku 2016 si získal fanoušky po celém světě. Zahraniční režiséři začali skupovat práva a točit vlastní verze filmu jako na běžícím páse. To vedlo až k zápisu do Guinnesovy knihy rekordů – snímek je zde uvedený jako film s největším počtem remaků, toho času s 18 různými verzemi. Nyní k nim pod názvem Známí neznámí přibyde i ta napůl česká a slovenská.

Film Známí neznámí vstoupí do kin 31. března. Zdroj: CinemArt

Komedie vypráví o partě dobrých přátel, kteří se sejdou na společné akci. Jeden z účastníků přichází s riskantním nápadem: položit všechny mobilní telefony na stůl a sdílet jejich obsah. Skupina během večera musí nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Výzva vede k dramatickému řetězci odhalení tajemství a malých i velkých lží.

Adaptace originálního scénáře se ujal Petr Jarchovský s režisérkou filmu Zuzanou Mariankovou. V hlavních rolích se představí Martin Hoffman, Tomáš Měcháček, Táňa Pauhofová, Klára Issová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Anna Kadeřávková a Sväťo Malachovský.

„Jsem šťastná, že jsme to byli právě my, kdo vyhrál bitvu o práva na tento film pro území Česka a Slovenska. Zájemců totiž bylo více, ale italský producent se rozhodl právě pro nás, což je nesmírně velký závazek,“ prozradila producentka Wanda Adamík Hrycová.

Remaky Naprostých cizinců se točí stále dál, letos bude mít premiéru například i norská verze pod názvem Full Dekning.

Trailer k filmu Známí neznámí.

Zdroj: TZ