Obchod Prada
Zdroj: Hugo Delauney, Unsplash

Váš avatar na Messengeru si brzo může obléct Pradu

Pokud kdy někdo přemýšlel, jak vážně Mark Zuckerberg bere metaverse, poslední oznámení jsou jasná – Meta otevírá na svých sociálních sítích obchod s oblečením pro avatary.

Obchod s digitálním designovým oblečením pro vaše alter ego ve virtuálním světě dostal název Meta Avatars Store. Uživatelům nabídne digitální oblečení od módních domů Balenciaga, Prada a Thom Browne. Portfolio nabízených značek by se však mělo údajně záhy výrazně rozšířit.

Meta Avatars Store
Avatary se brzy oblečou do modelů luxusních značek. Zdroj: Meta

Možnost obléct vaše digitální dvojče na Facebooku, Instagramu a v Messengeru do digitálního oblečení od slavných návrhářů je dalším z kroků v personalizaci digitálních postaviček. Jinou z letošních novinek bylo jejich přizpůsobení hendikepovaným uživatelům, kteří nyní mohou vybavit avatara například naslouchátky nebo jej usadit na invalidní vozík.

Prozatím není jisté, jakou obchodní politiku Meta v této oblasti uplatní, neboť stále nejsou známy jakékoliv ceny novinkových produktů. V každém případě by měla zůstat zachována možnost i nadále využívat dosud dostupné bezplatné oblečení. Zatím není ani známo, kdy přesně se Meta Avatars Store spustí.

Pro luxusní módní domy není pronikání do virtuálního světa novinkou. Ke spolupráci s technologickou společností se již loni odhodlala například značka Balenciaga, jejíž oblečení mohou pro své postavy koupit hráči nejmasovější počítačové hry Fortnite. Ve hře Roblox, kterou aktivně hraje přes 200 milionů hráčů, je pak možné navštívit město Gucci, doplněné zahradou s logem značky a virtuálním obchodem.

Zdroj: Meta, The Verge