Zdroj: Daniel DeEntremont

Ve hře Squirrel with a Gun v roli veverky okrádáte lidi

Na platformě Steam se nedávno objevila bizarní hra Squirrel with a Gun, která se zaměřuje na boj a průzkum světa. Autor k ní nově vydal i trailer, který poodhaluje některé mechaniky.

Squirrel with a Gun je nezávislá hra od vývojáře Daniela DeEntremonta, která původně vznikala spíše jako zábava bez jasnějších obrysů. Jenže tvůrce pro ni nedávno vytvořil i stránku na Steamu a podělil se o trailer, jenž naznačuje, že nejde pouze o vtip.

Screenshot ze hry Squirrel with a Gun
Vaše veverka může nosit i jiné předměty než jsou zbraně. Zdroj: Daniel DeEntremont

Jak už název napovídá, hlavní postavou je veverka, a navíc má zbraň. A aby to nebylo málo absurdní, v roli veverky nosíte pistoli běžné lidské velikosti, která je větší než samotný hlodavec. Využíváte ji nejenom k boji s nepřátelskými pány v oblecích, ale můžete s ní okrádat z počátku nic netušící občany. Pokud se vydáte kladnější cestou, kdy lidem pomůžete či seženete různé předměty, dostanete odměnu. Kromě akce prý ve hře dojde i na hádanky.

Pistoli můžete využít kreativním způsobem. Jako veverka sice umíte lézt a skákat, ale navíc si můžete pomoci ještě zpětným rázem zbraně a díky tomu se dostat do větší výšky.

Detailů o hře je zatím poměrně málo. Svou bizarní hratelností ale připomíná například titul Goat Simulator, ve kterém ovládáte kozu, či I am Bread, kde hrajete za krajíc chleba. Pokud vás tento kousek zaujal, nejspíš budete zklamaní, protože si ho zatím nezahrajete a datum vydání není známo. Nicméně, podrobnosti, novinky a detaily z vývoje této bláznivé hry sdílí autor Daniel DeEntremont na Twitteru.

Zdroj: Steam, Daniel DeEntremont