vídeňská muzea
Zdroj: Andrew Neel, Pexels

Vídeňská muzea přestěhovala svá erotická díla na platformu OnlyFans

Vídeňská muzea se na sociálních sítích opakovaně setkala s cenzurou příspěvků s erotickými uměleckými díly. Přesunula proto svou aktivitu na web OnlyFans, který je známý sdílením sexuálního obsahu.

Čtyřem věhlasným vídeňským muzeím došla trpělivost se sociálními médii TikTok a Facebook. Sítě totiž odmítaly zveřejňovat jejich příspěvky s uměleckými díly, která obsahovala nahotu. Muzea se proto rozhodla přesunout svůj obsah na necenzurovanou platformu OnlyFans, která je přístupná jen uživatelům v kategorii 18+.

vídeňská muzea
Zdroj: Andrew Neel, Pexels

„Vídeň a její umělecké instituce patří mezi oběti nové vlny prudérnosti. Nahé sochy a jiná slavná umělecká díla jsou podle pravidel sociálních sítí na černé listině,“ stojí na oficiálním webu vídeňského turismu.

Odběratelé kanálu @viennatouristboard na OnlyFans tak mají možnost si online prohlédnout provokativní díla umělců jako jsou Egon Schiele, Richard Gerstl, Koloman Moser nebo Amedeo Modigliani, která jsou vystavená ve vídeňských muzeích.

Muzea lákají odběratele i k osobní návštěvě. Na oplátku slibují vstup zdarma do vybraných muzeí (včetně muzea Albertina, Muzea Leopoldových, Uměleckohistorického muzea a Přírodovědeckého muzea) nebo také turistickou kartu Vienna City Card zdarma.

Předplatné na OnlyFans stojí měsíčně 4.99 dolarů, tedy v přepočtu asi 110 korun.

Zdroj: Wien.info