Happy Dog Trek
Zdroj: Leon Liu, Unsplash

Závodit se psem můžete i na dálku. Pořádá se dobročinný Happy Dog Trek

Věděli jste, že se můžete zúčastnit závodu se psem i na dálku? Nezisková organizace Happy Tail pravidelně pořádá virtuální akce Happy Dog Trek a vybírá tak prostředky na podporu psů v nouzi.

Ve výzvě Happy Dog Trek, která je aktuálně otevřená od 1. srpna do 11. září, můžete poměřit své síly s ostatními pejskaři a zároveň pomoct psům bez domova. Vybrané startovné totiž poputuje na nákup krmiva pro záchrannou stanici Jezevčíci v nouzi.

V rámci Happy Dog Treku můžete závodit v běhu i v chůzi.
V rámci Happy Dog Treku můžete závodit v běhu i v chůzi. Zdroj: Delphine Beausoleil, Unsplash

Jak virtuální závod funguje?

Do soutěže se stačí v daném termínu zaregistrovat přes webový formulář na stránkách organizace. Vyberete si kategorii závodu (běh, či chůzi) a délku trasy, kterou s vaším chlupatým kamarádem zvládnete absolvovat. Závod nabízí nenáročné možnosti, jako je chůze v délce 1 kilometr, ale i kategorie pro zdatné sportovce. Nejnáročnější úrovní je běh na 25 kilometrů.

Po registraci se do 11. září vydáte soutěžit. Výhodou virtuálního závodu je, že se můžete zúčastnit odkudkoliv a výběr trasy je na vás. Výkon si při tom zaznamenáte na chytrých hodinkách nebo v aplikaci v telefonu. Pro měření potřebujete, aby nástroj zvládnul ukazovat čas, vzdálenost a aby měřil podle GPS, nikoliv podle počtu kroků. To umožňuje například SportsTracker, Strava, Nike Running a další. Po dokončení závodu organizaci zašlete screenshot obrazovky s vaším výsledkem. Naději na výhru má každý účastník se správně zaznamenaným výsledkem, bez ohledu na výkon. Všechny ceny se totiž náhodně losují v tombole.

Výši startovného si zvolíte sami, může to být od 365 korun do 3 tisíc korun. Celou vybranou částku (po odečtení nákladů spojených se závodem) organizace poskytne záchranné stanici na nákup kvalitního krmiva pro psy v nouzi. Kromě toho získáte elektronický diplom a do schránky vám doputuje dřevěná medaile za účast.

Výzvy se konají pravidelně

Happy Dog Trek vznikl původně jako reakce na zrušení akcí během pandemie covidu-19, které měla organizace v plánu, ale funguje i nadále. „Chceme dát lidem možnost se zúčastnit našich akcí bez ohledu na to, kde zrovna jsou a na to je virtuální událost ideální. Našim cílem je z každého kola vybrat prostředky na nákup jedné tuny krmiva. Je jen na samotných účastnících, kolik krmiva jim pošleme. Čím více účastníků, tím více krmiva,“ vysvětluje Marek Schulz z vedení spolku Happy Tail.

V roce 2021 se těchto virtuálních výzev zúčastnilo dohromady 2,3 tisíce lidí. „Darovali jsme celkem pět tun krmiva, plus finanční prostředky v hodnotě 60 tisíc korun na rekonstrukci psích domků, vybavení v útulcích a podobně,“ dodává Schulz.

Do konce letošního roku se budou konat ještě další dvě kola virtuálního závodu. Do budoucna organizace plánuje také Happy Dog Trek naživo.