Třicet let stará whisky, vejce Fabergé a hodinky na míru: luxusní sada za 40 milionů představuje to nejlepší z irských končin

Spojením palírenského know-how irské The Craft Irish Whiskey Co. a ruského klenotnického umu Fabergé vznikla limitovaná edice, která kromě nejstarší, třikrát destilované irské whisky nabízí i jedno z legendárních velikonočních vajec vyrobených ze zlata a drahých kamenů. Jaké další rarity v sobě tato speciální kolekce ukrývá?

Fotografie použity s laskavým svolením The Craft Irish Whiskey Co.

Cílem sedmidílné zakázkové sady „The Emerald Isle Collection“ je oslavit sedm divů světa. Bytelný ořechový box proto obsahuje dvě lahve jednosladové třicetileté whisky, která zrála v sudech z amerického dubu a sudu od sherry Pedro Ximénez. Sběratelé se ale mohou v alkoholovém opojení radovat i ze dvou exkluzivních klenotnických výtvorů od legendárního domu Fabergé.

Prvním z nich je ručně vyráběné keltské Fabergé vejce, které vyrobila čtvrtá generace zlatníků v čele s Dr. Marcusem Mohrem. 18 karátové zlato je opatřeno keltským uzlem s diamantem a dvěma dalšími drahokamy. Po otevření čeká na sběratele překvapení v podobě nevybroušeného smaragdu, který může posloužit k výrobě dalších zakázkových šperků.

Druhým výtvorem jsou unikátní hodinky Fabergé Altruist, pocházející z dílny André Martineze. Růžové zlato se spojuje s nezvyklým perleťovým ciferníkem, který má opět vzdávat hold sedmi divům. Ten je ručně malovaný ryzím zlatem, do zadní strany pouzdra je vyryto logo The Craft Irish Whiskey Co. Hodinky jsou vybaveny samonatahovacím strojkem od společnosti Vaucher Manufacture a jsou zakončeny hnědým řemínkem z krokodýlí kůže.

Každá kolekce navíc obsahuje humidor se dvěma raritními doutníky Cohiba Siglo VI Grand Reserva a pozlaceným ořezávačem. Součástí sady je také pozlacená vodní pipeta, několik chladících obsidiánových kamenů, placatka se vzorkem nejvzácnější irské whisky Emerald Isle a karafa s irskou pramenitou vodou.

Sedm kusů bude draženo 2. února v americkém Houstounu, a to s vyvolávací cenou 2 miliony dolarů (cca. 43 milionů korun). Veškerý výtěžek bude rozdělen mezi nadaci Correa Family Foundation a charitu dle výběru kupujících.