Společnost Emirates uvede kolekci zavazadel vyrobených z upcyklovaných interiérů letadel

Společnost Emirates oznámila, že na trh uvádí jedinečnou kolekci zavazadel, tašek a doplňků. Jsou vyrobeny z upcyklovaných materiálů z modernizovaných letadel. 

Zdroj:Emirates

Limitovaná edice obsahuje výběr kufrů, batohů, kabelek, pouzder na karty, toaletních tašek, opasků a dokonce i bot. Každý kus navrhují a ručně vyrábějí krejčí společnosti Emirates ve speciální kabinové dílně ve strojírenském závodě Emirates v Dubaji.

Veškerý materiál použitý k výrobě kolekce byl získán z letadel Airbus A380 a Boeing 777-300. Na zavazadla a tašky byly znovu použity všechny druhy materiálů. Od hliníkových opěrek hlavy po kůži z pohovek v palubním salónku A380 a od bezpečnostních pásů pro cestující po kožešinu z pilotních sedadel.  Z 16 letadel společnosti, která doposud prošla procesem modernizace, bylo již využito více než 14 000 kg materiálů. Jak projekt postupuje, je možné získat až 595 liber (270 kg) kůže a 1 382 liber (627 kg) látky ze sedadel pro každé modernizované letadlo. 

„Ve společnosti Emirates se snažíme neustále rozvíjet naše úsilí o udržitelnost a zkoumat všechny aspekty našich výrobků a dodavatelského řetězce,“ uvedl Ahmed Safa, senior viceprezident divize Emirates pro inženýrství. „Věděli jsme, že těmto materiálům lze dát druhý život, protože jsou původně velmi kvalitní. Vyzvali jsme náš tým, aby byl co nejkreativnější a nejinovativnější, a tak jsme tady, s vlastní dílnou na výrobu příslušenství v Emirates Engineering Centre,“ uvedl Safa.

Možnost personalizace

Každý kus je vyráběn ručně na zakázku. Zákazníci si tak mohou vyžádat osobní laserové gravírování na některé exkluzivní, jedinečné tašky, kufry nebo pouzdra na doklady. Fanoušci letectví mohou svůj zájem zaregistrovat již brzy, ale letecká společnost upozorňuje, že těchto jedinečných kusů je omezené množství.

Veřejný prodej kolekce chce Emirates spustit v roku 2024. Veškerý výtěžek z něj věnuje dětem v nouzi prostřednictvím vlastní charitativní organizace Emirates Airline Foundation. 

Zdroj: AEROTIME hub, Mediaguru