kolo
Zdroj: The Q

Designér představil bicykl s hranatými koly

Plně funkční jízdní kolo s hranatými koly sestrojil Sergii Gordieiev. Inženýr, který se stal kutilem, bicykl vyrobil z vyřazených dílů jízdních kol.

Vynález kola je považován za jeden z vrcholných úspěchů raného lidstva. Čtverce se přece nekutálejí. Přesto se designér Sergii Gordieiev rozhodl postavit bicykl se čtvercovými koly. Ačkoli stvořené kolo není zdaleka praktické, je působivé, že jeho design skutečně funguje

Inženýrský počin, který si zaslouží potlesk, spočívá v tom, že se neotáčí celé čtvercové kolo nýbrž pouze pneumatika na plošině podobné dopravníkovému pásu. Když jezdec šlápne do pedálů, pás se dá do pohybu a umožní plynulou jízdu. Chytře vyřešený mechanismus je pečlivě skrytý, takže na první pohled dokonale mate kolemjdoucí.

Jízda je díky pásům poměrně hlučná. Jizda na kole je pro jezdce náročná kvůli velkému valivému odporu. Proto je nepravděpodobné, že by se taková kola v dohledné době stala běžnou dopravní pomůckou, ani je asi v blízké době neuvidíme na velodromu. Pokud je ale chcete zaujmout, toto kolo pro vás může být ideální. Alternativou poté můžou být stále oblíbenější městská elektrokola.

Zdroj: Trend Hunter a Youtube kanál The Q