Zdroj: Canyon

Canyon ukázal, jak si představuje budoucnost elektrokol

Koncept Canyon Future Mobility je futuristické jednomístné kolo. Jeho kapota je z uhlíkových vláken.

Jízdní kolo jako dopravní prostředek ve městech zažívá v posledních letech rozmach. To souvisí i s rozvojem elektrokol, která jsou čím dál populárnější. Přestože ale obliba elektrokol ve městech prudce roste, spousta potenciálních uživatelů si přeje dopravní prostředek, na kterém budou chráněni před větrem, deštěm a sněhem. Německý výrobce kol Canyon teď představil koncept elektrokola, se kterým chce oslovit právě tuto skupinu lidí. 

Koncept elektrokola Canyon Future Mobility navrhl výrobce tak, aby šlo plynule přejet ze silnice na cyklostezku. Zároveň chtěla firma spojit to nejlepší z automobilů a elektrokol. Kolo je dostatečně rychlé a stabilní, aby mohlo letět po silnici společně s auty. Na druhou stranu je lehké a hbité, aby mohlo vklouznout do cyklopruhu, třeba když se objeví zácpa. 

Aby byl cestující na kole chráněn před nepřízní počasí, má kolo kapotu z uhlíkových vláken, která poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy. Ke střídání jízdě po silnici a po cyklostezce slouží dva módy. První, při kterém uživatel šlape do pedálů a který slouží k jízdě mezi dalšími koly, umožní jízdu rychlostí až 25 km/h. Druhý mód, který je určen pro jízdu po silnicích, dokáže díky plně elektrickému pohonu svezení až maximální rychlosti 60 km/h. Uživatelé budou moci podle výrobce ujet na jedno nabití až 93 km.

Ačkoli vypadá koncept elektrokola velmi zajímavě, na realizaci si zatím budeme muset počkat. Firma se chce v současnosti přeorientovat na oblast městských a trekingových kol a až v budoucnu se bude výrazně zaměřovat na městskou mobilitu v širším slova smyslu. Tento koncept tak zatím pouze ukazuje směr, jakým se chce vydat. Zákazníci si tak zatím budou muset vystačit s jinými sice moderními, i když ne až tak futuristickými elektrokoly.

Zdroj: Canyon