Hra nabízí různé společenské aktivity.
Zdroj: Flickr, Linden Lab

Pamatujete si Second Life? Brzy bude i na telefonech

Virtuální svět Second Life se po skoro 20 letech od spuštění dočká také verze pro mobilní telefony. K vyzkoušení má být ještě letos.

Ještě dříve, než začali lidé trávit čas na sociálních sítích, kde sdílí momenty ze života, mohli mít druhý život ve virtuálním světě Second Life. Hra i po téměř dvou desetiletích stále běží a vývojáři z Linden Lab teď navíc oznámili, že připravují verzi pro chytré telefony.

V Second Life můžete navštívit třeba výstavu.
V Second Life můžete navštívit třeba výstavu.. Zdroj: Flickr, Linden Lab

Tvůrci sdíleli novinku a video s ukázkou v jednom z příspěvků na fóru, které kolem hry vzniklo. Vývojáři navíc říkají, že zatím nemuseli mobilní verzi příliš zjednodušovat, takže hratelnost zůstane podobná jako v případě počítačů. Kromě toho ji spustíte na telefonech se systémem Android i konkurenčním iOS. K vyzkoušení bude v průběhu tohoto roku, ale konkrétní datum vydání je zatím neznámé.

Původní Second Life vyšel v polovině roku 2003, přičemž popularita hry stoupala hlavně v prvních deseti letech 21. století. V současnosti si ve virtuálním 3D světe vytvoříte svého avatara a s ním se můžete zúčastnit například různých koncertů, školení či výstav. Kromě toho nechybí některé historické památky nebo možnosti podnikání. V historii titulu jde o pomyslný milník, protože doposud byl přístupný pouze na počítačích.

Zdroj: Linden Lab