focení selfie
Zdroj: Amy Humpries, Unsplash

Kolik selfies stačí na světový rekord?

Indický herec Akshay Kumar překonal světový rekord v počtu vyfocených autoportrétu neboli selfies. Na překonání měl tři minuty.

O zápis do Guinnessovy knihy rekordů se můžete pokusit téměř s čímkoliv. Pokud dosáhnete nejlepšího výsledku, není už důležité, o jak zvláštní činnost šlo. Takže například existuje rekord, kdy musíte vyfotit co největší množství autoportrétů, pro které se dnes běžně používá označení selfies. Nicméně na překonání máte pouze tři minuty a na snímcích s vámi musí být další člověk.

Herec Akshay Kumar překonal světový rekord ve focení selfies.
Herec Akshay Kumar překonal světový rekord ve focení selfies. Zdroj: Guinness world records

Právě tento rekord pokořil 22. února indický herec Akshay Kumar, když dokázal v časovém limitu udělat takových fotografií hned 184. Do té doby byl držitelem James Smith, který se zvládl zachytit na 168 snímcích, když cestoval v roce 2018 na výletní lodi. Nicméně nejde o první celebritu, která hranici o počtu selfies posunula zase o kousek dál. Mezi rekordmany v minulosti patřil například herec Dwayne Johnson nebo bývalý fotbalista Alan Shearer.

Pro pokoření rekordu si Kumar pozval 240 fanoušků, protože na každé snímku musí být kromě autora ještě další osoba, která se zároveň nesmí objevit na více fotkách. Přestože jich v průběhu pořídil 209, některé byly rozmazané a nesplňovaly tedy zadání. Pokus o překonání zároveň sloužil pro propagaci hercova nového filmu Selfiee.

Označení selfie se dnes používá pro typ autoportrétu, který je vyfocený například webkamerou, chytrým telefonem nebo digitálním fotoaparátem. Autor obvykle drží zařízení ve vlastní ruce a fotky často končí na sociálních sítích.

Zdroj: Guinnesss world records, Ústav pro jazyk český