josh-olalde-unsplash-beck-tiny
Zdroj: Josh Olalde na Unsplash

Umělá inteligence připravila vlastní pivo

Beck’s Autonomous je první pivo na světě kompletně vytvořené pomocí AI nástrojů ChatGPT a Midjourney. Umělá inteligence stojí jak za receptem, tak za celým marketingem. 

Umělá inteligence vytvořila pro pivo speciální recepturu, která využívá pouze německé produkty a přírodní ingredience. Pivo, které má mít obsah alkoholu 5 % a má být plzeňského typu, bude k dostání v nádobě z poloviny ze skla a z poloviny z hliníku. Objem balení bude 330 ml.

Beck's_Autonomous_kv_EN-w-legal-1024x576
Zdroj: Beck’s

Tým pivovaru AB InBev použil umělou inteligenci k pojmenování piva, vytvoření vlastního loga a návrhu jeho obalu. Zástupci pivovaru dále prozradili, že umělou inteligenci použili také k přípravě všech prostředků pro reklamní kampaň, jako je generování obrázků a otočného 360° videa nově vyvinutého obalu.

Spotřebitelé ve Velké Británii, Německu a Itálii se mohou registrovat na webových stránkách značky a od 12. dubna mají šanci sami toto pivo ochutnat. Zatím je v plánu vytvoření 450 plechovek Beck’s Autonomous. Pokud se toto pivo setká s úspěchem, AB InBev vytvoří další.

Zdroj: Beck’s