Zdroj: Porsche Netherlands

Porsche a Volkswagen oživují legendární minivan

Nejnovjěší minivan Porsche Renndienst jezdí na čistě elektrický pohon. Podívejte se na ikonický vůz v moderním pojetí. 

Nizozemská pobočka automobilky Porsche odhalila nový koncept vozu díky osmi na zakázku vyrobeným elektrickým dodávkám Volkswagen ID.Buzz. Inspirací byl model automobilu Porsche Renndienst, který v minulosti automobilka Porsche využívala pro přepravu svých závodních aut. 

Minibus Porsche x VW Renndienst Id.Buzz autobilka navrhla jako modernizovanou podobu klasického modelu Volkswagenu T1, který má řidičům poskytnout inspiraci při přemýšlení o jejich nové dodávce. Vůz na elektrický pohon je vybavený elektromotorem o výkonu 204 koní, který pohání zadní kola, a baterií o kapacitě 77 kWh

Firma přidala dodávce charakteristickou vínovou barvu, a také ji opatřila grafikou vozu Renndienst. Aby bylo představení dokonalé, automobilka vůz ukázala vedle jednoho ze svých vlajkových vozů a to plně elektrického Taycanu Sport Turismo.

Pokud byste si tento elektromobil také rádi pořídili, máme bohužel špatné zprávy. Očekává se, že tento minibus zůstane pouze na papíře jako koncept. Cílem je totiž inspirovat řidiče, aby se při výběru svého příštího modelu rozhodli pro dodávku, která je udržitelnější než ty se spalovacími motory.

Zdroj: Hypebeast a Porsche Netherlands