BMW iX
Zdroj: BMW

Auto jako ze sci-fi. Nové BMW umí měnit barvu laku

Nový elektromobil BMW iX ohromil diváky na technologickém veletrhu CES 2022 v Las Vegas. Auto dokáže měnit barvu laku stisknutím tlačítka.

Veletrh CES 2022, který probíhá od 5. do 8. ledna, je právě v plném proudu a firmy z celého světa se předhánějí v tom, kdo vybalí větší překvapení. Německé automobilce BMW se povedlo zabodovat hned první den.

BMW iX M60
Zdroj: BMW

V základním nastavení vypadá elektromobil iX jako běžné SUV s bílým lakem. Během pár vteřin však dokáže změnit svou barvu na antracitovou. A to nejen naráz, ale i postupně, s působivým vlnovým efektem. Změna se dá spustit pouhým stisknutím tlačítka.

Měnící se lak je pravděpodobně zatím ve fázi prototypu. Autor podcastů Out Of Spec na Twitteru uvedl, že lak je velmi citlivý na teplotu. Automobilka si údajně s sebou na veletrh přivezla pro jistotu i druhý náhradní vůz se stejnou technologií.

Jak podotýká server CarsCoops, zatím není známo, jestli BMW touto schopností svá auta v budoucnu vybaví, nebo se s technologií jen chtělo předvést. Přilákat pozornost k novému modelu svého elektromobilu se ale automobilce rozhodně podařilo.

Zdroj: CarsCoops, CarBuzz