Zdroj: Hilary Halliwell, Pexels

Chytrá cirkulární sprcha RainStick získala inovační ocenění CES 2022

Kanadská společnost RainStick Shower získala za svou novou technologii cirkulární sprchy, která šetří vodu a energii, ocenění CES 2022 za nejlepší inovaci v kategorii chytrá domácnost.

Firma RainStick Shower zkonstruovala stejnojmennou sprchu s podporou Wi-Fi, která má údajně šetřit 80 % vody a 80 % energie a zároveň poskytovat téměř dvojnásobný průtok oproti tradičním sprchám s nízkým průtokem.

RainStick
Zdroj: RainStick Shower

Pomocí patentované technologie recirkulace vody má RainStick Shower šetřit zdroji, kterými se během sprchy běžně plýtvá. Vodu průběžně zachycuje, čistí pomocí filtru a UV světla a následně pouští znovu do oběhu. Každá kapka vody se nevyužije pouze jednou, ale celkem šestkrát. Sprchu je možné v případě potřeby také přepínat na režim jednorázového využití vody.

K zařízení patří aplikace, která v reálném čase sbírá data o sprchování. Uživatelé tak mohou průběžně sledovat své úspory vody a energií. V aplikaci se také zobrazí upozornění, když nastane čas doplnit speciální čisticí prostředek, kterým se sprcha plní.

Zařízení je aktuálně dostupné pro předobjednávky. Na kanadský a americký trh vstoupí v roce 2022. Cena za chytrou sprchu nyní dosahuje 3496 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 77,8 tisíc korun. Investice se ale údajně díky šetření zdroji vrátí během 3 až 5 let.

Video o mechanismu cirkulární sprchy.

Zdroj: RainStick Shower