Billy
SEE Robotics

Billy: robot s umělou inteligencí, kterého ocení každý vlogger

Umělá inteligence usnadní život i vloggerům. Polský startup SEE Robotics pro ně zkonstruoval roboty Billy a Billy Pro, kteří díky AI umožní hladké a pohodlné natáčení videí.

K Billymu se připojuje telefon nebo fotoaparát. Základní model udrží zařízení s váhou do tří kilogramů. Pro verze je pak určená pro profesionály, kteří si k němu můžou připojit těžší fotoaparáty vážící až šest kilogramů. Robot se má při natáčení nehlučně pohybovat kolem člověka, bez ustání sledovat jeho obličej nebo tělo a umožnit plynulé, dokonale stabilní záběry.

Zdroj: SEE Robotics

Kouzlo přístroje tkví v tom, že umožňuje natáčení dynamických a zajímavých záběrů i bez cizí pomoci s natáčením – vše zvládnete sami.  Robot je vybavený Wi-Fi a Bluetooth konektivitou a ovládá se pohodlně přes aplikaci v telefonu. Zvládne hyperlapse, 360º záběry i živé přenosy. Dokáže detekovat překážky, ale může se pohybovat jen v interiéru, na rovném a hladkém povrchu. Na jedno nabití vydrží maximálně deset hodin.

Startup teprve začal s výrobou přístroje. Projekt v crowdfundingové kampani na Kickstarteru překročil svůj původní cíl o více než 400 procent a firma kampaň v září ještě prodloužila.

Robot Billy v akci. Zdroj: SEE Robotics

Zdroj: SEE Robotics