Museum Alive
Museum Alive

David Attenborough vás seznámí s vyhynulými zvířaty v aplikaci s rozšířenou realitou

Britský přírodovědec Sir David Attenborough přichází s dalším způsobem, jak lidem přiblížit poutavá fakta o živočišné říši a jejím vývoji. Tentokrát představuje aplikaci s rozšířenou realitou (AR), díky které můžete potkat prehistorická zvířata přímo u vás doma.

Aplikace Musem Alive obsahuje tři vědecky přesné animované scény doprovázené komentářem Attenborougha. Po stáhnutí stačí namířit telefon na jakýkoliv rovný povrch, například jídelní stůl, a před očima vám oživnou vyhynulí živočichové ve 3D.  Pokud s telefonem trochu zahýbete, můžete se podívat na scénu z různých úhlů.

Každá z animací zobrazuje jiné prehistorické zvíře v jeho přirozeném prostředí. Můžete sledovat, jak šavlozubý tygr číhá na svou kořist, podivit se nad vzhledem Opabinie, vodního členovce s pěti očima a klepetovitým chobotem, nebo po pokoji nechat prolétnout ptakoještěra Dimorphodona. V budoucnu se v aplikaci objeví i nelétavý pták dodo.

Kromě animací aplikace obsahuje také fotografie a videa z Attenboroughova archivu, doplněné o zajímavé informace o vyhynulých živočiších. Aplikace Museum Alive je aktuálně dostupná jen pro uživatele iPhonu. Z AppStoru se dá stáhnout za pouhých 2.99 $.

Zhlédněte i naučný film

Aplikace volně navazuje na úspěšný naučný film s Attenboroughem Natural History Museum Alive z roku 2014. V tomto hodinovém dokumentárním snímku se vědec po zavírací době prochází po Přírodopisném muzeu v Londýně a představuje některé z jeho oblíbených vyhynulých živočichů, kteří jsou oživení pomocí CGI technologií.