letadlo
Pixabay

Konec podpatků a sukní: SkyUp zmodernizovala uniformy svých letušek

Letos na podzim si letušky ukrajinské společnosti SkyUp Airlines obléknou novou uniformu s názvem SkyUp Champions. Zbaví se tak konzervativních podpatků a sukní a vymění je za pohodlné a stylové tenisky a kalhoty.

SkyUp Airlines, které jsou největší nízkonákladovou leteckou společností na Ukrajině, přichází s pokrokovým designem uniforem pro své letušky. Nový pracovní oděv aerolinky navrhly ve spolupráci s ukrajinskou módní značkou GUDU.

uniformy SkyUp
Zdroj: SkyUp Airlines

Nový design má odrážet měnící se společenské normy. Před vytvořením konceptu se firma ponořila do historie a analyzovala globální vývoj uniforem letušek, a to od počátku 30. let minulého století. Součástí studie, kterou pro leteckou společnost provedla agentura Frame Fashion Consultancy, byly také rozhovory se samotnými letuškami.

„Uniformy se měnily v závislosti na tom, jakou roli posádka za letu plnila,“ říká Marianna Grigorash, vedoucí marketingového oddělení SkyUp Airlines. „Doba se změnila, ženy se změnily, takže na rozdíl od konzervativní klasiky, podpatků, červené rtěnky a drdolu, se objevil nový, modernější a pohodlnější obraz „šampionky“,“ vysvětluje.

Pět změn v uniformách SkyUp:

  1. Místo kostýmku se sukní budou letušky nosit kalhotové kostýmy, doplněné o trenčkoty z jemné italské eko kůže.
  2. Místo bot na vysokých podpatcích si obují tenisky Nike Air Max 720, které jsou pohodlné, ale také ekologické – 75 % z tohoto modelu tvoří recyklované materiály.
  3. Uniformu doplní nebesky modrý hedvábný šátek.
  4. Úprav se dočká i oficiální make-up, ke kterému bude letušky budou moct nosit více možných účesů.
  5. Součástí uniformy bude nově i oranžový kufřík.

Více fotografií naleznete například na facebookové stránce aerolinek, kde nový koncept uniforem sklízí řadu pozitivních reakcí.