masters of the universe
Archon Studio

Kultovní svět Masters of the Universe se rozšíří o deskovou hru

Legendární hláška „I have the power! “ se ozývá z polského deskoherního studia Archon. Zbývají totiž poslední hodiny do spuštění crowdfundingové kampaně na podporu hry Masters of the Universe: Fields of Eternia. Mohlo by se jednat o největší hru tohoto polského studia, kampaň sleduje více než 13 tisíc lidí.

He-Mana známe už přes 30 let

Kultovní svět Masters of the Universe už v 80. letech vytvořila společnost Mattel. Jedná se o fantasy smíchané s trochou sci-fi, kde se hlavní zápletka točí okolo souboje mezi He-Manem (alter egem prince Adama) a ďábelským Skeletorem o planetu Eternii.

Masters of the Universe: Revelation
Masters of the Universe: Revelation. Zdroj: Netflix

Od uvedení franšízy se na pulty obchodů dostalo několik edicí akčních figurek a komiksových ztvárnění. Pozadu nezůstala ani kinematografie, do současnosti vzniklo šest animovaných ztvárnění. To nejnovější vyšlo minulý měsíc na Netflixu. He-Man se podíval v minulosti i na velká plátna. V roce 1987 si ho zahrál sexsymbol té doby Dolph Lundgren. Ve videoherním odvětví silák také nemeškal, bylo vydáno celkem osm her s touto tematikou, a to napříč různými platformami.

Masters of the Universe: Fields of Eternia

Nová desková hra Fields of Eternia je taktická adventura, která se dá hrát jak kooperačně, tak i sólo (1-6 hráčů) s herní délkou cca 90 minut. Hra začíná tím, že si zvolíte svůj tým (na straně dobra, nebo zla) a z něj následně vyberete tři hrdiny. Můžete se těšit na ty neznámější postavy, jako je He-Man, She-Ra, Man-At-Arms, zlotřilý Skeletor, Beast Man, nebo Evil-Lyn.

Na základě vašeho výběru vám bude přidělená startovní pozice, vozidlo a způsob jakým budete interagovat s bytostmi v Eternii. Při hraní vás kromě boje s druhým týmem čeká plno příběhových úkolů a událostí, kterými kniha misí jen překypuje. Gró hry tkví v postupném stavění balíčku karet a zabírání jednotlivých lokací s konečným cílem získaní co nejvíce vítězných bodů. 

Desková hra Masters of the Universe: Fields of Eternia. Zdroj: Mattel, Archon Studio

Při spuštění kampaně na polském Gamefound budou v nabídce dvě možné edice. První je tzv. Basic pledge za 99 euro, která bude obsahovat základní hru Fields of Eternia a všechny odemčené stretch goaly. Druhou edicí je tzv. Collector’s pledge za 179 euro, která navíc oproti Basic pledge bude obsahovat rozšíření Rise of The Snake Men a Spell of Separation.

Pro všechny, kteří hru podpoří během prvních 42 hodin, bude odměnou hrdina Orko s vlastní figurkou zcela zdarma. Kampaň poběží po dobu 14 dnů a každý den bude představen nový stretch goal. Vývojáři lákají na dosažení hranice 800 tisíc euro, za kterou by podporovatelé získali vrhací věž Castle Grayskull.

Promo video deskové hry