Looking Glass představuje historicky první holografický displej

Looking Glass Factory, zabývající se vývojem technologií zachycujících trojrozměrnou strukturu, oznámila uvedení nového produktu. Dle vyjádření společnosti se jedná o první osobní holografický displej na světě, Looking Glass Portrait. Systém pracuje s téměř osmipalcovou holografickou obrazovkou, která umožňuje vytvářet trojrozměrné obrazy. Ty si lze v závislosti na aktuální poloze prohlížet z různých perspektiv, a to bez nutnosti nosit 3D brýle.

„Jedná se o lehké a přenosné zařízení, který zvládne zobrazit hologramy bez toho, aniž by musel být připojený k počítači,“ uvádí ředitel společnosti Shawn Frayne.

Looking Glass Portrait je dodávaný společně s programem HoloPlay Studio, díky kterému dokážete vytvářet širokou škálu 3D obsahu a následně je nahrávat do zařízení. Pracovat lze téměř s čímkoliv, od animovaných postav po rodinné portréty. Potřebovat k tomu budete počítač a telefon, který umožňuje pořizovat fotografie v portrétním režimu.

Zdroj: Kickstarter / Looking Glass Factory

„Looking Glass Portrait dokáže zobrazit jakýkoliv 3D obsah, bez ohledu na to, zda se jedná o volumetrické video, rentgenový snímek nebo simulaci toho, jak teče tekutina,“ dodává Shaw Frayne.

Zařízení prozatím neumožňuje provádět trojrozměrné videohovory, Frayne každopádně uvádí, že aktuální technologie dává tomuto posunu reálný základ.

Kickstarter / Looking Glass Factory

Looking Glass Portrait získává potřebné finance na Kickstarteru. Tam se novinka objevila teprve včera, cílovou částku 50 000 dolarů přesto dokázala vybrat za jediný den. A prozatím ji překonala téměř desetkrát – projekt se setkal s takovou popularitou, že na ní přispělo téměř 2000 lidí částkou kolem půl milionu dolarů. A za další měsíc a půl, kdy kampaň poběží, to bezesporu bude ještě několikanásobně víc.