Living Vehicle
Zdroj: Living Vehicle

Luxusní obytný přívěs Living Vehicle umí získat pitnou vodu ze vzduchu

Kalifornský výrobce luxusních obytných přívěsů Living Vehicle odhalil svůj model pro rok 2023. Nový přívěs má několik zajímavých vychytávek, umí třeba přeměnit vlhkost ze vzduchu na pitnou vodu.

Off grid styl života se stává lákavým pro rostoucí počet lidí. Jedná se o bydlení mimo civilizaci, bez napojení na inženýrské sítě. Off grid domy jsou vybavené zařízením, které obyvatelům zajišťuje naprostou nezávislost na okolní infrastruktuře, jako jsou solární panely, tepelná čerpadla nebo studny. Americká firma Living Vehicle pracuje na tom, aby si její zákazníci mohli dopřát off grid styl života i na kolech.

Nový přívěs umožní majitelům cestovat daleko od kempů a přeplněných parků s obytnými vozy. Je totiž vybavený inovativním vodním systémem od izraelské firmy Watergen, který využívá vlhkost ze vzduchu k výrobě pitné vody. Denně jí umí vyprodukovat až 19 litrů. Cestovatelé tak nemusí řešit omezení, která přináší obvykle využívané vodní nádrže.

Robustní napájecí systém LVEnergy dokáže utáhnout napájení všech palubních zařízení, a to včetně náročné kancelářské techniky. Přívěs si zájemci mohou nechat vybavit kreativním studiem s technologií značky Apple, aby mohli pracovat odkudkoliv. Za kancelářskou částí, která se dá posunout, se pak skrývá postel. Kromě toho uvnitř přívěsu najdete další luxusní vybavení, spotřebiče, koupelnu se sprchou i velký úložný prostor.

Přívěs je k dispozici ve třech modelech podle funkcí a vybavení: Core, Max a Pro, přičemž Pro je novou vlajkovou lodí společnosti. Základní cena přívěsu činí přibližně 340 tisíc amerických dolarů, tedy zhruba 8,1 milionu korun. Každý kus se vyrábí na zakázku s dodací lhůtou 10 až 12 měsíců.

Zdroj: Living Vehicle