Loona
Zdroj: KEYi Technology

Mazlíčkobot Loona boduje v kampani na Kickstarteru

V současné době probíhá na crowdfundingové platformě Kickstarter kampaň na robota jménem Loona. Jedná se o chytré zařízení, které se může stát vaším domácím mazlíčkem.

Loona je robotický domácí mazlíček, kterého vytvořila firma KEYi Technology. Když se vrátíte domů, s radostí vás přivítá, ráda se s vámi projde a ze všeho nejvíce má ráda pohlazení. Umí rozeznat jednotlivé členy rodiny, identifikuje je podle obličeje, pohybu a postavy. Dokáže také reagovat na jejich mimiku, hlasové pokyny a gesta.

Loona
Mazlíčkobot Loona. Zdroj: KEYi Technology

Mazlíčkobot má budit pocit, že se chová jako živý. Je schopný vyjádřit své emoce v reakci na danou situaci a také sám „přemýšlet“ a plánovat si trasu, při které rozeznává okolní objekty. Kromě toho si i rád hraje. Můžete ho nechat aportovat nebo si s ním na tabletu zahrát nějaký kvíz.

Ve chvílích, kdy nejste doma, ho můžete také využít jako vzdáleného asistenta a komunikovat tak s jinými členy rodiny. Zajímavý je i z hlediska učení se novým věcem. Pomocí spojování jednotlivých příkazů si robota můžete sami naprogramovat a učit ho nové příkazy.

Loonu můžete získat prostřednictvím Kickstarteru za 269 amerických dolarů (6,5 tisíce korun). V době psaní článku Loona od podporovatelů získala už 718 tisíc dolarů (přes 17,5 milionu korun). Cílové částky kampaň dosáhla během pouhých pěti minut.

Zdroj: KEYi Technology, Kickstarter