Marvel
Zdroj: Igor Bumba, Unsplash

Mobilní hra s rozšířenou realitou vás promění na superhrdinu z Marvelu

Niantic a Marvel Entertainment spolupracují na nové mobilní hře využívající rozšířenou realitu. Hráči se díky ní stanou superhrdiny a budou plnit mise na vlastní kůži.

Již uplynulo šest let od doby, kdy Niantic vypustil do světa úspěšnou AR hru Pokémon Go. Od té doby titul vylákal ven ohromné množství lidí a přiměl je zběsile lovit pokémony. O pár let později následoval Harry Potter: Wizards Unite, který uživatele navzdory očekáváním tolik neokouzlil. S experimenty s AR Niantic ale nekončí – nyní oznámil, že chystá hru s marvelovskou tematikou: Marvel World of Heroes.

Hráči s Marvel World of Heroes vyrazí do terénu.
Hráči s Marvel World of Heroes vyrazí do terénu. Zdroj: Priscilla Du Preez, Unsplash

Na akci Disney & Marvel Games Showcase, která se konala 9. září, Niantic ukázal krátký teaser k chystanému titulu. Z něj si zatím odnesete pouze to, že hráči budou k plnění úkolů používat superschopnosti, jako je střílení blesků nebo létání.

Dále Niantic oznámil, že si hráči budou moct vyhrát s úpravou postavy. Systém má nabídnout flexibilitu co se týče typů těla, genderu nebo přizpůsobení oblečení. Kromě toho je hra zavede do světa multiverse. V praxi to znamená, že budou moct na jedné lokaci interagovat s různými postavami a příběhy.

Hra by měla být dostupná v roce 2023. Zájemci se zatím mohou na oficiálním webu předregistrovat, aby o ní dostávali novinky.

Teaser k Marvel World of Heroes.

Zdroj: Niantic