Mopet
Zdroj: Rest Logic

Na elektrickém skútru Mopet se bezpečně projede i váš domácí mazlíček

Elektrický skútr Mopet japonského startupu Rest Logic umožňuje majitelům psů bezpečně cestovat se svými chlupatými společníky. Má totiž zabudovanou klec, ve které se můžou svézt.

Převoz psů v košíku nebo jejich tahání na vodítku za dopravním prostředkem může být mnohdy nebezpečné. E-skútr Mopet má proto rozšířit možnosti cestování majitelů zvířat o bezpečnější alternativu.

E-skútr Mopet má pod sedadlem úložný prostor o rozměrech 45×33×21 centimetrů, kam mohou majitelé psy během jízdy zamknout. Obsahuje také řadu dalších bezpečnostních prvků, včetně dálkových LED světel, které umožňují jízdu v noci. Váží jen 25 kilogramů a dá se snadno složit. Může se tedy i převážet v kufru auta. Aktuálně je dostupný ve dvou barevných kombinacích, bílé a růžové.

Mopet je primárně navržený jako dopravní prostředek pro obyvatele měst, kteří chtějí své malé psy brát na delší výlety. Dojezdová vzdálenost na jedno nabití se liší podle nabízených kapacit baterie. Model s kapacitou 20Ah dojede až do vzdálenosti 60 km. Doba nabíjení činí přibližně 10 hodin.

Startup Rest Logic, který skútr vyvinul s pomocí čínského výrobce elektrických kol YIDI Technology, aktuálně vede pro Mopet crowdfundingovou kampaň na japonské platformě Makuake. Cílové částky se mu podařilo dosáhnout během dvou hodin. Aktuálně projekt vybral v přepočtu přes 2,2 milionu korun a do konce kampaně zbývají ještě celé dva měsíce.

Cena e-skútru se liší dle modelů s rozdílnými kapacitami baterií. Model s 10Ah vyjde v přepočtu na 37 695 korun, model s 15Ah je zhruba o dva tisíce dražší a model s 20Ah stojí přibližně 41 680 korun.

Zdroj: Rest Logic, Makuake