Chameleon Socks

Na trh dorazily neviditelné ponožky do sandálů. Budou o ně mít Češi zájem?

Nové Chameleon Socks jsou chytré ponožky, za které se nemusíte stydět ani v sandálech, protože díky unikátní konstrukci splývají s vaší nohou. Čím jsou vybavené?

Většina lidí vlastní chytrý mobil, hodinky či televizi a další přístroje, které jim ulehčují život. Proč si nepořídit i chytré ponožky? Dobrou volbou jsou nové Chameleon Socks od stejnojmenného japonského startupu, které vám nabídnou hned několik pokročilých funkcí.

Chameleon Socks

High-tech funkce

Kromě poměrně běžných vylepšení typu snímání způsobu došlapu při chůzi, běhu či dalších aktivitách nabízí i další unikátní funkce, které startují hned při nasazování. Stačí vložit chodidlo do speciálního stojanu, ve kterém se ponožky nabíjí, a samy se navlečou na nohu. Poté si v přidružené aplikaci můžete navolit mód, ve kterém budou ponožky pracovat, zapnout si vyhřívání, chlazení nebo odsávání potu. Veškerá data o nošení se zároveň stahují do aplikace prostřednictvím Bluetooth, kde si můžete zobrazit i délku doby, po kterou jste je měli na noze.

Hlavní vychytávka ale spočívá ve vzhledu ponožek. Díky využití tenké nano tkaniny v tělové barvě a speciálního potisku totiž při pohledu pouhým okem působí, jako kdybyste na noze žádnou ponožku ani neměli. Tuto funkci ocení zejména ti, kdo mají nohy rádi v teple, ať už zrovna nosí uzavřenou obuv, pantofle, sandály, Crocs nebo i lodičky.

Ponožky podle výrobce vydrží v provozu zhruba tři dny. Zápachu se nemusíte obávat, jelikož Chamelon Socks mají i samočisticí funkci. Ačkoliv by měl být vynález velice odolný, pro údržbu je lepší zvolit ruční praní a vyhnout se sušičce, kvůli prodloužení životnosti. Brzy by měla na trh přijít také prstová varianta.

Je otázkou, zda bude o neviditelné ponožky v Česku zájem. Ponožky v sandálech jsou totiž oblíbenou součástí garderoby velkého množství lidí a není jasné, zda budou ochotní se svého stylu vzdát. Na druhou stranu, mohli by se tak vyhnout negativní reakce okolí, které nemá tolik vytříbený vkus.

Zdroj: představivost redakce Trend Watcheru

Nosíš ponožky v sandálech?