Prim Popular: hodinářský um spojený s automobilovou vášní

Nové hodinky s originálním designem vznikly ve spolupráci dvou tradičních československých značek – společnosti ELTON hodinářská, jediného výrobce českých hodinek PRIM a společnosti ŠKODA AUTO. Právě kulaté výročí se stalo „motorem“ pro vznik limitované edice o šedesáti kusech, určených především pro fanoušky českých značek.

Prim_popular_01_WEB.jpg
Zdroj: Prim

Inspirací pro netradiční a nápaditý design se stal legendární vůz ŠKODA Popular Monte Carlo, který slavil své úspěchy zejména v druhé polovině 30. let 20. století, ale dodnes je mimořádně oblíbeným kouskem jak mezi sběrateli historických vozů, tak mezi designery. První dva vozy vznikly v prosinci 1935 a lednu 1936 pro Rallye Monte Carlo. S jedním z nich posádka ve složení Zdeněk Pohl – Jaroslav „Jája“ Hausman dosáhla na vynikající 2. místo. Jejich úspěch vyvolal stavbu odvozeného „civilního“ vozu, který – ač pouze v 70 kusech – se nabízel v několika karosářských provedeních. Všech ostatních Popularů, které se vyráběly v letech 1934-1946, vzniklo přibližně 22 000.

Hodinky byly navrženy konstruktéry a designery společnosti ELTON hodinářská, konzultačně se na nich podílel designer ŠKODA AUTO Peter Olah a Michal Kadera. Inspirace slavným československým automobilem se prolíná designem pouzdra i číselníku. 

Pouzdro s jemně broušeným černým DLC povrchem odkazuje na typicky černou barvu karoserie vozu. Číselník je složený ze dvou částí, netradiční je jeho uchycení pomocí drobných šroubků. I tento detail spojuje design číselníku s podobou přístrojů na palubní desce škodovky z poloviny 30. let. Minimalistické pojetí v kombinaci černé a bílé oživuje výrazně červené zakončení ruček – stejně tomu bylo i na ručce původního tachometru. Na první pohled zaujme i kontrastní subčíselník se vteřinovou ručkou ve tvaru šípu.

Prim_popular_04_web.jpg
Zdroj: Prim

Prosklené zadní víko umožňuje pohled na černěný in-house strojek PRIM kalibr 103 s ručním nátahem. Strojek je zdobený tzv. novoměstským brusem a symbolem ve zlaté barvě, červeně vykrytým technologií HyCeram®. Podoba znaku vychází z detailu na přední masce vozu.

Hodinky doplňuje černý kožený řemínek, vyrobený speciálně pro tuto edici Brašnářstvím Tlustý, a to v designu inspirovaném motoristickým sportem.

Prim_popular_08_web.jpg
Zdroj: Prim

Zejména milovníky škodovek zaujme netradiční balení limitované edice s výstelkou v barvě kůže automobilu ŠKODA Popular, které kromě hodinek obsahuje také originální model vozu v měřítku 1:43.