Pykrs
Zdroj: Pykrs

Startup Pykrs vyvinul chytrou outdoorovou bundu. Ovládá se aplikací

Španělský startup Pykrs představil chytrou bundu z udržitelných materiálů nabitou pokročilými funkcemi. Projekt aktuálně sbírá podporu na crowdfundingové platformě Kickstarter.

Společnost Pykrs se specializuje na navrhování, vývoj a výrobu outdoorového vybavení s technologickým základem. Jejich prvním počinem je chytrá bunda, která je ideální pro venkovní dobrodružství: je voděodolná, větruvzdorná, rychleschnoucí, prodyšná a izolační. Kromě toho ale disponuje několika technologickými vychytávkami.

Bunda se propojuje s aplikací v chytrém telefonu. Jejím prostřednictvím můžete ovládat stupeň vyhřívání bundy nebo vestavěná světla. Bunda také díky akcelerometru dokáže detekovat těžký pád. Pokud spadnete, aplikace automaticky rozešle SOS zprávu na předem určený seznam kontaktů, společně s údaji o vaší poloze. Systém pohání dobíjecí baterie. Na jedno nabití udrží vyhřívání v provozu po čtyři hodiny v kuse, svícení po osm hodin.

Bunda se vyrábí ze 100 % recyklovaného polyesteru a polyetylenu. Obsahuje mnoho kapes a detailů, kterými jsou obvykle vybavené kvalitní outdoorové bundy.

Pykrs v crowdfundingové kampani během 24 hodin dosáhl 150 % cílové částky. Aktuálně od podporovatelů vybral téměř 16 tisíc amerických dolarů a do konce kampaně zbývá ještě 23 dní.

Zdroj: Pykrs