Sluchátka Urbanista
Urbanista

Švédská značka Urbanista představila solární sluchátka

Švédská firma Urbanista představila nová bezdrátová sluchátka s názvem Los Angeles, která jsou schopná využívat solární energii pro dobíjení.

Cílem značky Urbanista je vyrábět inovativní produkty, které usnadňují život v městském prostředí. Tentokrát přišli s řešením, jak dosáhnout téměř nekonečné doby používání bezdrátových sluchátek. Přece jenom, opravdu dokáže naštvat, když posloucháte oblíbenou písničku a sluchátka se vám vybijí. S modelem Los Angeles byste to nikdy nemuseli řešit.

Sluchátka totiž využívají technologii dobíjení s názvem Powerfoyle, za kterou stojí firma Exeger. V zařízení jsou zabudované solární články, které jsou dostatečně tenké, lehké a flexibilní, a proto nepředstavují zbytečnou zátěž nebo překážku při nošení.

Za slunečného dne se sluchátka během jedné hodiny používání dobijí na další tři hodiny, za oblačného počasí se dobijí na dvě hodiny. Sluchátka navíc dokážou k dobíjení využívat nejen venkovní sluneční záření, ale umí se nabíjet i v dobře osvětlené vnitřní místnosti. Pokud se však na delší dobu ocitnete v místech, kde není velká šance sluchátka dobít světlem, spustí se záložní baterie s výdrží 50 hodin.

Sluchátka Los Angeles dále disponují funkcí aktivního potlačení hluku, zabudovaným mikrofonem, kompatibilitou s hlasovými asistenty jako je Siri a Google Assistant, automatickým pozastavením poslechu při sundání sluchátek a několika tlačítky pro ovládání.

Datum zahájení prodeje ještě není známé. Tvůrci však chtějí, aby sluchátka byla poměrně cenově dostupná. Zákazníci za ně zaplatí okolo 169 liber.

Představení produktu.