Zdroj: Volkswagen

Volkswagen představil cenově dostupný elektromobil

ID. 2all má na jedno nabití ujet až 450 km. Volkswagen věří, že si zákazníci auto koupí za 600 tisíc korun. 

Volkswagen představil svůj cenově dostupný elektromobil pro masový trh v podobě konceptu nazvaného ID. 2all. Elektrický hatchback vypadající jako legendární Volkswagen Golf má být vozem, o kterém zatím všichni pouze jenom mluví – plug-in autem pro lidi.

VW nový automobil představil během prezentace v Německu, během níž výrobce aut nastínil strategii, která zahrnuje investice ve výši 4,3 bilionu korun během pěti let do oblastí jako je výroba baterií a těžba potřebných surovin

Vůz ID. 2all, kompaktní elektromobil s atraktivní cenou, byl středem této prezentace. VW předpokládá, že z 10 do 80 % se elektromobil nabije za 20 minut. Ačkoli se jedná pouze o koncept, VW uvedl, že počítá s jeho uvedením do výroby od roku 2025.

Až v roce 2025 ID. 2all vyjde, možná ale nebude nejlevnějším elektromobilem v nabídce Volkswagenu. Automobilka potvrdila plány na výrobu ještě dostupnějšího modelu s cenou pod 500 tisíc korun, který pravděpodobně ponese název ID.1. Tento vůz podobný současnému minivozu Polo a ID.Life z roku 2021 chce výrobce na trh úvest v roce 2027.

Zdroj: Volkswagen, The Verge