Zdroj: myenergy, Unsplash

Volkswagen vyprodal elektromobily pro Evropu a USA

Automobilka Volkswagen se potýká s nedostatkem elektrických vozů pro evropský a americký trh. Zákazníci si na svůj vůz počkají až do příštího roku.

Druhý největší výrobce elektrických aut Volkswagen (VW) má vyprodané zásoby pro Evropu a Spojené státy. Tuto situaci nastínil CEO automobilky Herbert Diess pro Financial Times. Hlavním důvodem nedostatku elektromobilů jsou problémy se zásobováním dílů, ať už jde o distribuci či samotnou produkci. Největší potíže se týkají nedostatku čipů, protože část továren v Číně pozastavila výrobu kvůli přetrvávajícímu covidu-19.

Zdroj: Amber, Unsplash

Pokud má teď někdo zájem o elektrický vůz Volkswagen, Audi, Škoda nebo dalších značek z koncernu, nejspíše musí počkat až do příštího roku. Pořadníky totiž postupně rostou o další zákazníky. Podle Diesse jde v případě západní Evropy až o 300 tisíc lidí.

Podle Financial Times skupina VW prodala za první čtvrtletí 2022 téměř 100 tisíc elektromobilů, což je ale stále zhruba třetina toho, co za stejné období zvládla Tesla, která je v této oblasti jedničkou na trhu. V souvislosti s tím vypadá plán německé automobilky na tento rok poměrně odvážně. Letos chce totiž prodat až 700 tisíc elektrických aut, přičemž největším trhem je pro ni Čína, ale ráda by posílila svůj vliv i v Americe.

Zdroj: Financial Times