Pet Communication Device
Zdroj: Sejoon Kim

Designér navrhl speciální elektromobil pro majitele domácích zvířat

Korejský designér Sejoon Kim navrhnul futuristický elektromobil, který by pasažérům umožnil trávit ještě více času se svými domácími mazlíčky.

Při tvorbě návrhu s názvem Pet Communication Device se autor inspiroval konceptuálními vozidly EZ-GO značky Renault. Jedná se o kompaktní vůz, který obsahuje místo pouze pro jednoho člověka a zbytek prostoru v podstatě náleží zvířeti.

Auto má zvenčí jednoduchou zaoblenou konstrukci s průhlednou střechou. Zajímavý přídavek představuje stůl k venkovnímu posezení, který se vysune po stlačení loga na přední části vozu.

Návrh zaujme ale zejména interiérem. Vepředu se nachází sedadlo pro člověka, ve spodní části doplněné o sedadlo pro zvíře. Auto by se dalo snadno využít i jako pojízdná kancelář, a proto tu najdete také výsuvný stůl, projektor a automatický kávovar. Zadní část vozidla je velmi prostorná. Autor do ní navrhuje umístit hračky a další výbavu pro zvířata.

Sejoon Kim věří, že Generace Z čím dál více směřuje k závislosti na chytrých zařízeních, s čímž souvisí i vzrůstající míra individualismu. Takové auto by podle něj v budoucnu ocenili lidé, jejichž jediným společníkem je právě domácí zvíře.

Pet Communication Device je pouze designový koncept, který zatím nemá ambice na převedení do reálného života. Autor proto ani neupřesňuje žádné technické parametry.

Zdroj: Sejoon Kim