BoldVoice
Zdroj: Andrea Piacquadio, Pexels

Aplikace BoldVoice učí anglickou výslovnost pomocí umělé inteligence

Nová aplikace BoldVoice, za kterou stojí hollywoodští hlasoví kouči, učí uživatele, jak na správnou výslovnost anglických slov.

Hlasoví kouči Ron Carlos a Eliza Simpson vytvořili nástroj BoldVoice, který zájemce učí fyzické dovednosti potřebné pro správnou výslovnost. Aplikace je určená především pro mluvčí, jejichž rodným jazykem není angličtina. Má jim pomoct cítit se stejně sebejistě, jako když mluví svou rodnou řečí.

BoldVoice
Zdroj: Jason Leung, Unsplash

Uživatelé postupují podle předem daného denního plánu lekcí, který je přizpůsobený jejich rodnému jazyku a cílům. Nejprve se učí triky pro správnou výslovnost pomocí instruktážních videí a poté si ji rovnou zkouší v praxi. Aplikace jim zadává slova, která se mají pokusit správně říct do mikrofonu a poté jejich výkon analyzuje pomocí umělé inteligence.

Aplikaci stačí poslouchat uživatele jen několik minut a pak je schopná jejich výslovnost komplexně zhodnotit. Upozorní je na oblasti, na kterých musí zapracovat, ale také na jejich silné stránky. Tento způsob hodnocení vychází ze stylu zpětné vazby, kterou kouči reálně poskytují svým klientům při individuálních, obvykle velmi drahých, sezeních.

BoldVoice nabízí sedmidenní zkušební verzi zdarma. Poté stojí 15 dolarů měsíčně, ale pokud se uživatel upíše na celý rok, předplatné vyjde na 7,5 dolaru za měsíc.

Zdroj: BoldVoice