Aplikace pozná psy podle jejich čumáku

Psí čumák je podobně jedinečný jako lidský otisk prstu. S ohledem na tuto skutečnost spustil výrobce krmiv Iams vlastní aplikaci, která používá skeny čumáku pro identifikaci ztracených psů. Nazval jí dost výstižně – NOSEiD.

Zdroj: Iams

Po stažení bezplatné aplikace pro iOS / Android stačí postupovat podle pokynů na obrazovce a s pomocí smartphonu pořídit detailní fotografie čumáku. Po dokončení ještě uvedete fyzický popis psa. Všechna tato data se následně spojí do profilu, který se nahraje na cloudový server.

Pokud by se váš pes náhodou zatoulal, tak můžete pomocí aplikace upozornit ostatní uživatele ve vašem okolí. Pokud by někdo z nich narazil na psa, který odpovídá uvedenému popisu, tak stačí naskenovat jeho čumák. Jestliže výsledek ukáže, že je to ten pravý, tak mohou v rámci aplikace kontaktovat přímo majitele.

Systém NOSEiD je aktuálně omezen na město Nashville v americkém Tennessee, kde je testován. Aplikaci si můžete přesto stáhnout a počkat na upozornění, pokud by byla k dispozici i ve vaší oblasti. Pokud vás i tak zajímá, jak technologie funguje v praxi, tak si pusťte video níže.