League of Legends přichází na televizní obrazovky. Netflix uvede nový seriál Arcane

Netflix a Riot Games přinášejí globální fenomén League of Legends na televizní obrazovky, a to prostřednictvím animovaného seriálu Arcane. Ten bude mít na Netflixu celosvětovou premiéru na podzim roku 2021.

Jedná se o první televizní seriál od Riot Games. Arcane je animovaný seriál vyvíjený a produkovaný společností Riot Games ve spolupráci s Fortiche Productions. Jeho děj je zasazený do celosvětově oblíbeného prostředí League of Legends. Příběh se odehrává v utopickém Piltoveru a utlačovaném podzemním Zaunu a pojednává o původu dvou ikonických šampionů z LoL – a o síle, která je rozdělí.

Zdroj: Netflix

Dominique Bazayová, ředitelka původní animované tvorby pro Netflix, uvedla: „League of Legends vyvolal vlnu celosvětového nadšení a popularity a my máme nesmírnou radost, že můžeme být domovem Arcane – prvního televizního seriálu, který je do tohoto prostředí zasazen. Seriál bude vizuálně velkolepá, dech beroucí jízda, která diváky nenechá ani na okamžik vydechnout.“

Zdroj: Netflix

Shauna Spenleyová, světová ředitelka zábavní sekce Riot Games, prohlásila: „Arcane vznikl jako upřímné poděkování našim hráčům a fanouškům, kteří nás žádali o vytvoření filmovějších zážitků, jejichž prostřednictvím by se mohli hlouběji ponořit do světa League of Legends a jeho šampionů. Netflix se svou ohromnou celosvětovou značkou a s námi sdíleným cílem poskytovat špičkový, vysoce kvalitní obsah, je pro nás dokonalým partnerem, který nám pomůže nabídnout Arcane hráčům z celého světa.“

Rekordní sledovanost

Riot Games neustále rozšiřuje svou globální fanouškovskou základnu, a to jak v samotné hře, tak i mimo ni. Jeho videa nashromáždila celosvětově více než 14 miliard zhlédnutí a esportové mistrovství světa 2020 v League of Legends zaznamenalo hned v několika ukazatelích rekordní sledovanost. Po celém světě diváci zhlédli více než miliardu hodin obsahu a upevnili tak pozici League of Legends jakožto nejsledovanějšího esportu na světě – finálový zápas dosáhl 23,04 milionu průměrného počtu diváků za minutu (AMA) a 45 milionů maximálního počtu uživatelů v jeden okamžik (PCU).